Még sosem ettem amerikai palacsintát, a mai napig. Úgy gondoltam, ha már idáig vártam, ám legyen, próbáljuk ki, annyian istenítették. Engem azért ennyire nem vett le a lábamról. Végeredményül egy nagyon tömör, laktató (lehet, hogy a teljes kiőrlésű liszttől volt ilyen érzésem?) palacsintát fogyasztottunk el. Ennek ellenére, ez az a menü, ami nem mozgatja meg a fantáziám, mint egy pizza, vagy egy jó chillis bab, amiből bármikor bármennyit képes vagyok/lennék felfalni.
Hozzávalók:
- 20 púpos ek. liszt (bűnözésként felét teljes kiőrlésű liszttel is helyettesítheted)
- 10 dkg vaj
- 6 dl tej
- 2 tojás
- 2 csomag sütőpor
- 2 ek. kristálycukor
- csipetnyi só
- reszelt citrom héja
A lisztet szitáld egy tálba, hogy jó laza legyen. Mivel szeretem a teljes kiőrlésű lisztet, ezért fele-fele arányban használtam a finom- és teljes kiőrlésű lisztből. Így a tészta kicsit nehezebb lesz, de kevesebbet fogsz enni belőle J A liszt-mixhez keverd a sütőport és ízlés szerint a sót. Tűzhelyen olvaszd fel a vajat, majd öntsd a lisztes keverékhez a langyos tejjel együtt. (A tejet is melegítsd fel a vajjal egy időben, természetesen külön edényben). Ha a vajat csak szobahőmérsékletem hagyod puhulni és úgy vagdosod a lisztbe, és dolgozod el, egészen más lesz a tészta textúrája.
Ezután üsd bele a tojásokat. Vigyázz arra, hogy a forró vajjal ne érintkezzenek a tojások, mert a végén rántotta lesz belőle. Reszeld bele egy citrom héját, mert úgy sokkal ízletesebb lesz. Keverd csomómentesre a tésztát egy szilikon habverővel, majd tedd a hűtőbe negyed órára.
Kenj ki egy serpenyőt olajjal, miután felhevítetted, süsd ki a tésztát. Kisebb adagokat használj, mint a palacsinta esetében, mert tömörebb az amerikai verzió. Süsd mindkét oldalát, amíg aranybarnára nem sül. Az egyik oldalát 2 percig, a másikat 1 percig.
Ha szereted a juharszirupot, természetesen ízesítsd azzal, de nekem a nutellás-banános-tejszínhabos verzió is bejött. A tetejére szórj egy kis fahéjat is.